Похід країною сванів 2021

Похід буде проходити в одній найгостинніших країн світу – Грузії, а саме в мальовничому та колоритному регіоні – Сванетії. Це один з найвіддаленіших районів Грузії, який довгий час був практично ізольований від зовнішнього світу, результатом чого стало збереження в цьому краї унікальної культури.

Безпосередньо наш маршрут пролягатиме Верхньою Сванетією — це величезна долина у верхів’ях річки Інгурі, яку з півночі обрамлює Головний кавказький хребет (по ньому проходить кордон Росії та Грузії, і тут розміщені майже всі найвищі вершини Кавказу — Шхаара, Ушба, Тетнульд), а з півдня оточує Сванетський хребет. Крім неймовірної краси природи Верхня Сванетія також відома своїми кам’яними вежами, яких тут сотні. Споруди були збудовані ще у ІХ – ХІІ століттях і зараз входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Дати походу: 14 — 26 серпня
Тривалість: 12 днів, дистанція 110 км.
Маршрут походу: Местія — Жабеші — Адіші — Халде — Ушгулі — Сванських хребет — Батумі

Програма походу по днях:

День 1️⃣. Тбілісі — Местія. Перший день буде присвячений переїзду до столиці Сванетії — Местії. Більша частина шляху проходить стрімкими звивистими гірськими серпантинами. На шляху до Сванетії неможливо оминути та не зупинитися, біля неймовірно мальовничого Інгурського водосховища. Свани називають його «сванське море». Утворене водосховище ще у 80 роках внаслідок будівництва найбільшої гідроелектростанції Кавказу — Інгурської. До речі дамба займає 6 місце у світі за висотою (250 метрів). Вона аж на 50 метрів вище дамби Гувера, яку дуже часто можна побачити в голівудських фільмах. Тут же зможемо зробити декілька інстаграмних фото, на фоні водосховища, яке блакитною стрічкою оповиває підніжжя гір. А ще дорогою розпочнемо знайомство з традиційною кухнею Грузії — спробуємо сванський кубдарі (м’ясний пиріг зі спеціями). По приїзду в Местію розмістимося в одному з місцевих кемпінгів, де поставимо намети, наваримо традиційного борщику, прогуляємося вечірніми вуличками, помилуємося підсвіткою головних пам’яток всієї Сванетії середньовічних кам’яних веж.

День 2️⃣. Радіальний вихід (намети і рюкзаки залишаються в кемпінгу) до озер Корульді, 10 км. Наш другий день в країні неймовірних красот і краєвидів буде дуже насиченим. З висоти 1500 м, на якій знаходиться Местія, ми піднімемося до 2750 м – озер Корульді. Як тільки ми вийдемо з зони лісу, перед нами відкриються засніжені вершини Головного Кавказького хребта. Він простягається на 1200 км від Чорного до Каспійського морів і саме на цьому хребті розміщені усі найвищі вершини Кавказу. Хребет ділить Кавказ на дві частини — Північний Кавказ (російська частина) та Південний Кавказ (грузино-азербайжанська частина), по ньому проходить кордон між країнами.

День 3️⃣. Местія — Жабеші — 17 км. Цього дня вже буде повноцінний похідний день. Ми пройдемо 17 км від Местії до села Жабеші. Першу частину шляху ми милуватимемося панорамами засніженої Ушгулі, а після перевалу нам відкриється гора — Тетнульді (з груз. Біла гора) висотою 4852 метри є десятою за висотою вершиною Кавказу. ЇЇ ще називають еталонною горою, адже з якого б боку ви на неї не дивилися — все рівно побачите правильну пірамідальну форму з чотирма гранями. А всю дорогу нас супроводжуватимуть древні сванські вежі.  

День 4️⃣. Жабеші — Адіші, 12 км. Після ночівлі, ми відправимося вглиб Сванетії до чергового поселення Адіші. Село Адіші розміщене на висоті 2100 метрів і є одним з найдавніших та важкодоступних сіл Сванетії. Тут ще у 897 році було написане найстаріше Євангіліє Грузії. І здається, що час тут ніби зупинився десь у Середньовіччі — про цивілізацію говорять тільки вивіски гестхаусів та туристи, які блукають вузькими кам’яними вулицями. А на ночівлю ми станемо, на березі річки Адішчала, з видом на Льодовик Лардаад або Адіші, якийєнайбільшим льодовиком Сванетії.

День 5️⃣. Адіші — Іпралі — 15 км. Цього дня нас чекатиме ранній підйом, ще до світанку, поки рівень води низький, ми будемо переходити в брід річку Адішчала. Потім нас чекатиме підйом на перевал Чхунтрієрі — 2722 м., з якого відкриється захоплююча панорама на Головний кавказький хребет з білосніжними п’ятитисячниками, купання в водоспадах. На ночівлю станемо неподалік від села Іпралі.

День 6️⃣. Іпралі — Ушгулі, 10 км. Цього дня у нас буде перехід до найвисокогірнішої общини Грузії та усієї Європи — Ушгулі, яка знаходиться на висоті 2200 метрів. Община Ушгулі складається з чотирьох сіл: Жибіані, Чвебіані, Чажаші та Муркмелі, які розміщені доволі компактно, та майже не видно візуальної межі між ними. До місця призначення ми дістанемося до обіду, поселимося у затишному кемпінгу, а далі нас чекав відпочинок та знайомство з місцевою кухнею та відпочинок.

День 7️⃣. Відправимося в радіальний вихід (намети і рюкзаки залишаються в кемпінгу) до льодовика, 10 км. Дорога пролягатиме долиною річки Інгурі з видом на найвищу вершину Грузії — Шхару. Ми піднімемося до самісінького язика гірського льодовика Шхара з під якого бере початок річка Інгурі.

День 8️⃣. Вихід на Сванський хребет, 8 км. Сьогодні ми піднімемося на найвищу висоту нашого маршруту — Сванський хребет — близько 3000 м. З хребта нам відкриється неперевершена Безенгійська стіна, та фактично увесь пройдений маршрут. Загалом, довжина хребта складає 85 км і відділяє Верхню та Нижню Сванетію. Його найвищою точкою є гора Лайла (4008 м), а середня висота — близько 3000 метрів. Ще в першій половині ХХ століття на висотах вище 2600 метрів цілий рік лежав сніг, однак зараз, у зв’язку з глобальним потеплінням, влітку цей хребет став прохідний – снігу вже немає взагалі. Спускаємося до табору і після обіду відправляємося до узбережжя Чорного моря, де заселяємося в кемпінг неподалік Батумі.

День 9️⃣🔟1️⃣1️⃣1️⃣2️⃣. Ці дні будуть присвячені релаксу та лаунжу. Будемо купатися, засмагати, смакувати національну грузинську кухню. А ще відвідаємо відомий курорт — Батумі.

Про наші попередні подорожі Сванетією читай тут:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s