Похід країною сванів

Дати походу: 16 — 28 серпня
Тривалість: 12 днів, дистанція 110 км.
Маршрут походу: Местія — Жабеші — Адіші — Халде — Ушгулі — Сванських хребет — Батумі

Похід буде проходити мабуть у найгостиннішій країні світу – Грузії, а саме в одному з наймальовничіших та найколоритніших її регіонів – Сванетії. Це один з найвіддаленіших районів Грузії, який довгий час був практично ізольований від зовнішнього світу, результатом чого стало збереження в цьому краї унікальної культури. Сванетія дуже відрізняється від інших районів Грузії, передусім, своїм корінним народом, який тут проживає. Горді, суворі, небагатослівні свани по менталітету та поведінці зовсім не схожі на інших грузинів. Цей народ ніколи і ні ким не був завойований.

Безпосередньо наш маршрут пролягатиме Верхньою Сванетією — це величезна долина у верхів’ях річки Інгурі, яку з півночі обрамлює Головний кавказький хребет (по ньому проходить кордон Росії та Грузії, і тут розміщені майже всі найвищі вершини Кавказу — Шхаара, Ушба, Тетнульд), а з півдня оточує Сванетський хребет. Крім неймовірної краси природи Верхня Сванетія також відома своїми кам’яними вежами, яких тут сотні. Споруди були збудовані ще у ІХ – ХІІ століттях і зараз входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Щоб долучитися до походу додавайтеся до події, пишіть нам в фейсбук або за телефоном (093 876 35 42) або заповніть форми і ми з Вами зв`яжемося:

Програма походу по днях:

Перший день. Тбілісі — Местія. Перший день буде присвячений переїзду з столиці Грузії до столиці Сванетії — Местії. Це займе майже 9 годин, адже Местія знаходиться за 500 км, і більша частина шляху проходить стрімкими звивистими гірськими серпантинами. Після переїзду розмістимося на ночівлю в одному з місцевих кемпінгів.

Другий день. Радіальний вихід до озер Корульді. Залишивши свої речі в гостинному кемпінгу, ми відправимося в радіальний вихід до озер Курульді. А надвечір ми ще прогуляємося столицею Сванетії, оглянемо древні сванські башти.

Третій день. Местія — Жабеші. Цього дня вже буде повноцінний похідний день. Ми пройдемо 17 км від Местії до села Жабеші. Першу частину шляху ми милуватимемося панорамами засніженої Ушгулі, а після перевалу нам відкриється еталонна за формою гора — Тетнульді. І всю дорогу нас супроводжуватимуть древні сванські вежі.

Четвертий день. Жабеші — Адіші. Після ночівлі, ми відправимося вглиб Сванетії до чергового поселення Адіші. Село Адіші розміщене на висоті 2100 метрів і є одним з найдавніших та важкодоступних сіл Сванетії. Тут ще у 897 році було написане найстаріше Євангіліє Грузії. І здається, що час тут ніби зупинився десь у Середньовіччі — про цивілізацію говорять тільки вивіски гестхаусів та туристи, які блукають вузькими кам’яними вулицями. А на ночівлю ми, на березі річки Адішчала.

Пятий день. Адіші — Іпралі. Цього дня нас чекатиме ранній підйом, поки Сонце не зійшло, бо ми будемо переходили в брід річку Адішчала. Потім нас чекатиме підйом на перевал Чхунтрієрі — 2722 м., з якого відкриється захоплююча панорама на Головний кавказький хребет з білосніжними п’ятитисячниками. На ночівлю станемо неподалік від села Іпралі.

Шостий день. Іпралі — Ушгулі. Цього дня у нас буде перехід до найвисокогірнішої общини Грузії та усієї Європи — Ушгулі, яка знаходиться на висоті 2200 метрів. Там ми зупинимося на ночівлю в одному з місцевих кемпінгів, звідки відкривається вид на найвищу вершину Грузії — г. Шхара (5193 м.)

Сьомий день. Вихід на Сванський хребет. Сьогодні ми піднімемося на найвищу висоту нашого маршруту — Сванський хребет — близько 3000 м. З хребта нам відкриється неперевершена Безенгійська стіна, та фактично увесь пройдений маршрут.

Восьмий день. Переїзд до узбережжя Чорного моря.

День дев’ятий та десятий. Ці дні були присвячені релаксу та лаунжу. Будемо купатися, засмагати, смакувати національну грузинську кухню. А ще відвідаємо відомий курорт — Батумі.

Одинадцятий день. Переїзд до Тбілісі. День перед поверненням додому, ми присвятимо огляду столиці Грузії — Тбілісі. Ми прогуляємося вуличками старого міста, піднімемося на канатній дорозі до фортеці Нарікала та помилуємомося панорамами міста.

А про наші попередні подорожі читайте у блозі:

Похід країною сванів. День 1. Екстремально-переїзний

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s