Похід країною сванів 2021

Дати походу: 15 — 27 серпня
Тривалість: 12 днів, дистанція 110 км.
Маршрут походу: Местія — Жабеші — Адіші — Халде — Ушгулі — Сванських хребет — Батумі

Похід буде проходити мабуть у найгостиннішій країні світу – Грузії, а саме в одному з наймальовничіших та найколоритніших її регіонів – Сванетії. Це один з найвіддаленіших районів Грузії, який довгий час був практично ізольований від зовнішнього світу, результатом чого стало збереження в цьому краї унікальної культури. Сванетія дуже відрізняється від інших районів Грузії, передусім, своїм корінним народом, який тут проживає. Горді, суворі, небагатослівні свани по менталітету та поведінці зовсім не схожі на інших грузинів. Цей народ ніколи і ні ким не був завойований.

Безпосередньо наш маршрут пролягатиме Верхньою Сванетією — це величезна долина у верхів’ях річки Інгурі, яку з півночі обрамлює Головний кавказький хребет (по ньому проходить кордон Росії та Грузії, і тут розміщені майже всі найвищі вершини Кавказу — Шхаара, Ушба, Тетнульд), а з півдня оточує Сванетський хребет. Крім неймовірної краси природи Верхня Сванетія також відома своїми кам’яними вежами, яких тут сотні. Споруди були збудовані ще у ІХ – ХІІ століттях і зараз входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Програма походу по днях:

День 1️⃣. Тбілісі — Местія. Перший день буде присвячений переїзду до столиці Сванетії — Местії. Більша частина шляху проходить стрімкими звивистими гірськими серпантинами. На шляху до Сванетії неможливо оминути та не зупинитися, біля неймовірно мальовничого Інгурського водосховища. Свани називають його «сванське море». Утворене водосховище ще у 80 роках внаслідок будівництва найбільшої гідроелектростанції Кавказу — Інгурської. До речі дамба займає 6 місце у світі за висотою (250 метрів). Вона аж на 50 метрів вище дамби Гувера, яку дуже часто можна побачити в голівудських фільмах. Тут же зможемо зробити декілька інстаграмних фото, на фоні водосховища, яке блакитною стрічкою оповиває підніжжя гір. А ще дорогою розпочнемо знайомство з традиційною кухнею Грузії — спробуємо сванський кубдарі (м’ясний пиріг зі спеціями). По приїзду в Местію розмістимося в одному з місцевих кемпінгів, де поставимо намети, наваримо традиційного борщику, прогуляємося вечірніми вуличками, помилуємося підсвіткою головних пам’яток всієї Сванетії середньовічних кам’яних веж.

День 2️⃣. Радіальний вихід (намети і рюкзаки залишаються в кемпінгу) до озер Корульді, 10 км. Наш другий день в країні неймовірних красот і краєвидів буде дуже насиченим. З висоти 1500 м, на якій знаходиться Местія, ми піднімемося до 2750 м – озер Корульді. Як тільки ми вийдемо з зони лісу, перед нами відкриються засніжені вершини Головного Кавказького хребта. Він простягається на 1200 км від Чорного до Каспійського морів і саме на цьому хребті розміщені усі найвищі вершини Кавказу. Хребет ділить Кавказ на дві частини — Північний Кавказ (російська частина) та Південний Кавказ (грузино-азербайжанська частина), по ньому проходить кордон між країнами.

День 3️⃣. Местія — Жабеші — 17 км. Цього дня вже буде повноцінний похідний день. Ми пройдемо 17 км від Местії до села Жабеші. Першу частину шляху ми милуватимемося панорамами засніженої Ушгулі, а після перевалу нам відкриється гора — Тетнульді (з груз. Біла гора) висотою 4852 метри є десятою за висотою вершиною Кавказу. ЇЇ ще називають еталонною горою, адже з якого б боку ви на неї не дивилися — все рівно побачите правильну пірамідальну форму з чотирма гранями. А всю дорогу нас супроводжуватимуть древні сванські вежі.  

День 4️⃣. Жабеші — Адіші, 12 км. Після ночівлі, ми відправимося вглиб Сванетії до чергового поселення Адіші. Село Адіші розміщене на висоті 2100 метрів і є одним з найдавніших та важкодоступних сіл Сванетії. Тут ще у 897 році було написане найстаріше Євангіліє Грузії. І здається, що час тут ніби зупинився десь у Середньовіччі — про цивілізацію говорять тільки вивіски гестхаусів та туристи, які блукають вузькими кам’яними вулицями. А на ночівлю ми станемо, на березі річки Адішчала, з видом на Льодовик Лардаад або Адіші, якийєнайбільшим льодовиком Сванетії.

День 5️⃣. Адіші — Іпралі — 15 км. Цього дня нас чекатиме ранній підйом, ще до світанку, поки рівень води низький, ми будемо переходити в брід річку Адішчала. Потім нас чекатиме підйом на перевал Чхунтрієрі — 2722 м., з якого відкриється захоплююча панорама на Головний кавказький хребет з білосніжними п’ятитисячниками, купання в водоспадах. На ночівлю станемо неподалік від села Іпралі.

День 6️⃣. Іпралі — Ушгулі, 10 км. Цього дня у нас буде перехід до найвисокогірнішої общини Грузії та усієї Європи — Ушгулі, яка знаходиться на висоті 2200 метрів. Община Ушгулі складається з чотирьох сіл: Жибіані, Чвебіані, Чажаші та Муркмелі, які розміщені доволі компактно, та майже не видно візуальної межі між ними. До місця призначення ми дістанемося до обіду, поселимося у затишному кемпінгу, а далі нас чекав відпочинок та знайомство з місцевою кухнею та відпочинок.

День 7️⃣. Відправимося в радіальний вихід (намети і рюкзаки залишаються в кемпінгу) до льодовика, 10 км. Дорога пролягатиме долиною річки Інгурі з видом на найвищу вершину Грузії — Шхару. Ми піднімемося до самісінького язика гірського льодовика Шхара з під якого бере початок річка Інгурі.

День 8️⃣. Вихід на Сванський хребет, 8 км. Сьогодні ми піднімемося на найвищу висоту нашого маршруту — Сванський хребет — близько 3000 м. З хребта нам відкриється неперевершена Безенгійська стіна, та фактично увесь пройдений маршрут. Загалом, довжина хребта складає 85 км і відділяє Верхню та Нижню Сванетію. Його найвищою точкою є гора Лайла (4008 м), а середня висота — близько 3000 метрів. Ще в першій половині ХХ століття на висотах вище 2600 метрів цілий рік лежав сніг, однак зараз, у зв’язку з глобальним потеплінням, влітку цей хребет став прохідний – снігу вже немає взагалі. Спускаємося до табору і після обіду відправляємося до узбережжя Чорного моря, де заселяємося в кемпінг неподалік Батумі.

День 9️⃣🔟1️⃣1️⃣1️⃣2️⃣. Ці дні будуть присвячені релаксу та лаунжу. Будемо купатися, засмагати, смакувати національну грузинську кухню. А ще відвідаємо відомий курорт — Батумі.

А про наші попередні подорожі читайте у блозі:

Похід країною сванів. День 1. Екстремально-переїзний

2020-08-15T10:03:00

  дн.

  ч.  мин.  сек.

до

Похід країною сванів 2020

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s