Трекінг країною Сванів: похід без рюкзаків

Подорож буде проходити в одній найгостинніших країн світу – Грузії, а саме в мальовничому та колоритному регіоні – Сванетії. Це один з найвіддаленіших районів Грузії, який довгий час був практично ізольований від зовнішнього світу, результатом чого стало збереження в цьому краї унікальної культури.

Наш маршрут пролягатиме Верхньою Сванетією — це величезна долина у верхів’ях річки Інгурі, яку з півночі обрамлює Головний кавказький хребет (по ньому проходить кордон Росії та Грузії, і тут розміщені майже всі найвищі вершини Кавказу — Шхаара, Ушба, Тетнульд), а з півдня оточує Сванетський хребет. Крім неймовірної краси природи Верхня Сванетія також відома своїми кам’яними вежами, яких тут сотні. Споруди були збудовані ще у ІХ – ХІІ століттях і зараз входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Подорож буде у форматі легкого трекінгу: радіальні виходи без рюкзаків, ночуємо в наметах у кемпінгах, переїзди між кемпами на авто.

Дати походу: 2 — 10 серпня 2021

Щоб долучитися до подорожі чи дізнатися деталі пишіть нам в фейсбук  або заповніть форми і ми з Вами зв`яжемося:


*Відео з класичного походу Сванетією, 2019 р.

Програма походу по днях:

День 1. Тбілісі — Местія. Перший день буде присвячений переїзду до столиці Сванетії — Местії. Більша частина шляху проходить стрімкими звивистими гірськими серпантинами. На шляху до Сванетії неможливо оминути та не зупинитися, біля неймовірно мальовничого Інгурського водосховища. Свани називають його «сванське море». Утворене водосховище ще у 80 роках внаслідок будівництва найбільшої гідроелектростанції Кавказу — Інгурської. До речі дамба займає 6 місце у світі за висотою (250 метрів). Вона аж на 50 метрів вище дамби Гувера, яку дуже часто можна побачити в голівудських фільмах. Тут же зможемо зробити декілька інстаграмних фото, на фоні водосховища, яке блакитною стрічкою оповиває підніжжя гір. А ще дорогою розпочнемо знайомство з традиційною кухнею Грузії — спробуємо сванський кубдарі (м’ясний пиріг зі спеціями). По приїзду в Местію розмістимося в одному з місцевих кемпінгів, який стане нашим домом на наступні декілька днів.

День 2. Радіальний вихід до озер Корульді. Наш другий день в країні неймовірних красот і краєвидів буде дуже насиченим. З висоти 1500 м, на якій знаходиться Местія, ми піднімемося до 2750 м – озер Корульді. Як тільки ми вийдемо з зони лісу, перед нами відкриються засніжені вершини Головного Кавказького хребта. Він простягається на 1200 км від Чорного до Каспійського морів і саме на цьому хребті розміщені усі найвищі вершини Кавказу. Хребет ділить Кавказ на дві частини — Північний Кавказ (російська частина) та Південний Кавказ (грузино-азербайжанська частина), по ньому проходить кордон між країнами.

День 3. Відпочинок в столиці Сванетії — Местії. Гуляємо вуличками містечка. Відвідаємо музей історії та етнографії Сванетії та музей легендарного альпініста М. Хергіані. А також досліджуватимемо, головні пам’ятки Местії і всієї Сванетії — кам’яні вежі, творіння VIII–XIII століть.

День 4. Трекінг до базового табору Ушби. Спочатку переїдемо до невеличкого сванського поселення Мазері, а потім відправимося в трекінг до базового табору Ушби. На нас чекає насичений і неймовірно гарний перехід до підніжжя однієї з найскладніших вершин альпіністів. Надвечір повертаємося до Мазері, а звідти переїджаємо до нашого кемпу в Местії.

День 5. Переїзд до Ушгулі. Цього дня у нас буде переїзд до найвисокогірнішої общини Грузії та усієї Європи — Ушгулі, яка знаходиться на висоті 2200 метрів. Община Ушгулі складається з чотирьох сіл: Жибіані, Чвебіані, Чажаші та Муркмелі, які розміщені доволі компактно, та майже не видно візуальної межі між ними. До місця призначення ми дістанемося до обіду, поселимося у затишному кемпінгу, а далі нас чекатиме знайомство з місцевою кухнею та відпочинок.

День 6. Відправимося в радіальний вихід до льодовика. Дорога пролягатиме долиною річки Інгурі з видом на найвищу вершину Грузії — Шхару. Ми піднімемося до самісінького язика гірського льодовика Шхара з під якого бере початок річка Інгурі.

День 7. Вихід на Сванський хребет. Сьогодні ми піднімемося на найвищу висоту нашого маршруту — Сванський хребет — близько 3000 м. З хребта нам відкриється неперевершена Безенгійська стіна, та фактично увесь пройдений маршрут. Загалом, довжина хребта складає 85 км і відділяє Верхню та Нижню Сванетію. Його найвищою точкою є гора Лайла (4008 м), а середня висота — близько 3000 метрів. Ще в першій половині ХХ століття на висотах вище 2600 метрів цілий рік лежав сніг, однак зараз, у зв’язку з глобальним потеплінням, влітку цей хребет став прохідний – снігу вже немає взагалі. Спускаємося до табору і після обіду відправляємося до узбережжя Чорного моря, де заселяємося в кемпінг неподалік Батумі.

День 8. Батумі. Цей день буде присвячений релаксу та лаунжу. Будемо купатися, засмагати, смакувати національну грузинську кухню. А ще відвідаємо відомий курорт — Батумі.

День 9. Повернення додому.

Щоб долучитися до подорожі чи дізнатися деталі пишіть нам в фейсбук  або заповніть форми і ми з Вами зв`яжемося:

Організаційни внесок — 230 євро. З цієї суми оплачується: -проживання в кемпінгах; — харчування протягом походу; — оренда групового спорядження (намети, казани, тенти, газове обладнання, газові балони, рем. набір, jps тощо); — оформлення необхідних документів, допомога при купівлі авіаквитків; — групова аптечка; — супровід гіда;

Окремі витрати: Авіа 100-150 євро, перезди по Грузії біля 30 євро.

Про наші попередні подорожі Сванетією читай тут:

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s